Határtalanul! 2023

A Bethlen Gábor Közalapítvány ismét pozitívan bírálta el HAT-KP-1-2023/000107 számú HATÁRTALANUL! 2023 pályázatunkat s 3 267 150 Ft-ban részesítette iskolánkat. Ezúttal is a Felvidékre utazunk el 21 hetedikes diákunkkal és 3 kísérő tanárral  II. Rákóczi Ferenc nyomába 2024.04.22-26. között.

Gömörben, Kassán, Kelet-Felvidéken és a Szepességben a Rákóczi-szabadságharc történetében és II.Rákóczi Ferenc életében meghatározó helyszíneken is járunk, miközben a Felvidék legszebb tájait,városait, kulturális és épített örökségét ismerjük meg. Célunk az, hogy kapcsolatot teremtsünk az érintett tájegységek magyarságával és erősítsük egymásban az együvé tartozás érzését.

Meglátogatunk egy alapiskolát ahol ismerkedünk a diákokkal, bemutatjuk egymásnak iskolánkat, településeinket és azok neves magyar szülötteit. Terveink szerint meglátogatjuk Gönczy Bertalan gazdaembert Királyhelmecen, aki megmutatja a várromok alatti középkori pincét is, ahol szőlőművelőként a mezőgazdasági folyamatokról tart nekünk előadást.

2024.03.13-án előkészítő órát tartottunk tanítványainknak. Farkas Márta igazgató asszony lesz ismét a csoportvezetőnk, akivel áttekintettük a külhoni magyarsággal kapcsolatos tudnivalókat, különös tekintettel a meglátogatandó területre vonatkozóan. Röviden ismertettük a Trianoni-döntés előzményeit és következményeit, máig tartó hatásait. A Barangoló digitális tartalomtárból kikerestük és bemutattuk azokat a tartalmakat, amelyek kötődnek II. Rákóczi Ferenchez, a Felvidékhez, az útitervünkhöz kapcsolódó helységekhez.

Nagyon várjuk, hogy útra kelhessünk. Reméljük, hogy ebben az évben is sok felejthetetlen élményben lesz részünk!

Határtalanul! 2022

A Bethlen Gábor Közalapítvány arról értesített bennünket, hogy támogatja HATÁRTALANUL! pályázatunk megvalósítását. Erre a célra 4 124 570 Ft támogatást nyújt a 2023. tavaszára tervezett öt napos kirándulásra a Felvidékre (Szlovákiába). Pályázatunk címe: Magdásokkal a Bányavárosokba! Terveink szerint a 7. évfolyam tanulóival Somoskő és Fülek várait tekintjük meg, füleki magyar diákokkal találkozunk. Járunk a Bányavárosokban és a Szepességben, túrázunk Felső-Magyarország Paradicsomában. Felfedezzük a mesésen szép, magyarok lakta Gömör természeti értékeit és kulturális nevezetességeit. Ellátogatunk Kassára is. A felvidéki magyar kulturális és történelmi értékeket szeretnénk megismerni és szeretnénk, ha a gyerekek közvetlen tapasztalatokat szereznének a külhoni magyarsággal kapcsolatban.Addig is, felkészülünk a kirándulásra! Köszönjük a támogatást a Bethlen Közalapítványnak!

Készülünk a Határtalanul! kirándulásra.
A mai napon (2023.03.16-án)  előkészítő órán vehettek részt tanítványaink, ahol Farkas Márta csoportvezetőtől megtudták, hogy április 24-28. között merre fognak járni, hol lesz a szállásuk, mit fognak látni. Előzetes feladatok ki lettek osztva: kis előadás összeállítása városunkról, iskolánkról. Műsor összeállítása a vendégszerepléshez.

Visszajöttünk csodálatos kirándulásunkról.

Képes összeállításunkat fogadják szeretettel:

Az  Atlasz fuvarozó céggel tettük meg ezt a csodálatos utat. Köszönjük a biztonságos utaztatást és a kiváló, türelmes, segítőkész sofőrt Miki bácsit, akit a szívünkbe zártunk.

2023.05.25-én értékelő órát tartottunk a kirándulással kapcsolatban. Megnéztük filmünket, a tanulók elmondhatták legkedvesebb emlékeiket, benyomásaikat, felolvashatták fogalmazásaikat.

Képes beszámoló a kirándulásról:

Elkészítettük az utazásról készült tablóinkat, melyet a Nemzeti Összetartozás Napján állítottunk ki társainknak!