Határtalanul! előkészítő óra

2023.03.16

Készülünk a Határtalanul! kirándulásra.
A mai napon előkészítő órán vehettek részt tanítványaink, ahol Farkas Márta csoportvezetőtől megtudták, hogy április 24-28. között merre fognak járni, hol lesz a szállásuk, mit fognak látni. Íme:
Felvidéken (ma Szlovákia része) Somoskő és Fülek várait tekintjük meg, füleki magyar diákokkal találkozunk. Járunk a bányavárosokban és a Szepességben, túrázunk Felső-Magyarország Paradicsomában.
Felfedezzük a mesésen szép, magyarok lakta Gömör természeti értékeit és kulturális nevezetességeit. Ellátogatunk Kassára is. A felvidéki kulturális és történelmi értékeket szeretnénk megismerni és szeretnénk, ha a gyerekek közvetlen tapasztalatokat szereznének a külhoni magyarsággal kapcsolatban. Meglátogatunk egy alapiskolát, ahol ismerkedünk a diákokkal, bemutatjuk településeinket. Egy kis műsor keretén belül közösen emlékezünk meg a trianoni évfordulóról, majd átadjuk ajándékainkat a partneriskolának. Kedden az utazó diákok szüleit is tájékoztatjuk minderről! Már nagyon várjuk az indulást!