Szépolvasási verseny

2023.12.18

Iskolánk december 18-án, idén első alkalommal, de hagyományteremtő céllal adventi szépolvasási versenynek adott otthont. Magyar szakos kollégáink Tóta Zoltánné és Szakács Ildikó szervezésében karácsonyi történetek megszólaltatására és hallgatására várták felső tagozatosainkat. A terembe hívogató karácsonyi zene hangjai után Pilinszky János Advent című írása teremtette meg az ünnepi hangulatot. A diákok szebbnél szebb karácsonyi sorokat, meséket osztottak meg a hallgatósággal. A zsűri fülét és szívét legjobban Varga Ramóna Sára, 6.a osztályos tanulónk varázsolta el, így ő lett az abszolút első helyezett. Az 5 – 6. évfolyamosok között második helyen végzett Rácz Hanna (5.a), harmadik lett Lollok Vivien Róza (6.a) és Popovics Panna (5.a). A 7 – 8. évfolyamokból második helyezést ért el Bernáth Boglárka (8.b), míg Szabó Barnabás (7.a) harmadik lett. A díjazottak értékes könyvutalványokat vehettek át, hogy akár már a téli szünetben még több nekik kedves történettel ismerkedhessenek. A megmérettetés után valamennyi résztvevőt jóhangulatú, karácsony illatú süteményezéssel vendégelte meg a zsűri. Köszönjük immáron nyugdíjas kolléganőnknek, Markóthné Teket Éva, Éva néninek, hogy elvállalta a zsűrielnökséget, illetve a felkészítő tanároknak: Baksa Juditnak, dr. Dominekné Dorkota Dórának és Szakács Ildikónak a gyerekek nevezését és segítését! Igazi ünnepváró alkalom volt. "Aki pedig jól várakozik, az időből épp azt váltja meg, ami a leggépiesebb és legelviselhetetlenebb: a hetek, órák, percek kattogó, szenvtelen vonulását. Aki valóban tud várni, abban megszületik az a mélységes türelem, amely szépségében és jelentésében semmivel se kevesebb annál, amire vár." (Pilinszky János)